תקשורת מהלב - סדנת העמקה

למדתם כבר את יסודות התקשורת המקרבת ואתם מתחברים לדרך, רואים עד כמה זה עוזר לכם בחיבור עם המתבגרים שלכם ואפילו ביניכם, עם המשפחה והחברים, עם הקולגות בעבודה, עם השכנים...

אתם רוצים להביא עוד מהתקשורת הזו הביתה, להעמיק ולתרגל את השפה המקרבת כדי שתהיה נוכחת יותר אצלכם בלב ובבית.

למתבגרים, המעבר לשפה חדשה - השפה המקרבת, לא קל כיוון שהיו רגילים לשפה אחרת.
לכן, כשאתם מנסים את האמפתיה המקרבת בשיחה עם המתבגרים עולים הרבה התנגדויות, ציניות והומור. המתבגרים מגנים על עצמם, לא רוצים להיות חשופים ולגלות את עולם הרגש שלהם, ככה הם למדו במהלך השנים.

בסדנת העמקה נעשה בדיוק את זה.

בכל אחד ממפגשי הסדנה נלמד נושאים נוספים מהתקשורת המקרבת, ונעמיק בנושאים שנלמדו בסדנת היסודות- נתרגל עוד אמפתיה, ביטוי עצמי ודיאלוג מקרב.

הדגש יינתן על סיטואציות מעולם התוכן של המתבגרים והקונפלקטים עימם, מתוך מה שיביאו ההורים בסדנה.

לאחר סדנת יסודות, נדרש תרגול רב של סיטואציות ורכישת כלים נוספים כדי לשנות את השיח הביתי לשיח רגשי שמאפשר גם למתבגרים לחשוף את עצמם ואת עולמם.

בסדנת העמקה נתבסס סיטואציות מוחשיות שאתם תביאו מהבית ובעזרת תרגול נהפוך את השפה המקרבת לשמישה יותר ויעילה גם מחוץ לכותלי הסדנה. חלק ניכר בכל מפגש מוקדש לתרגול בדיוק בשביל המטרה הזו, שזה יהיה טבעי ו"יפרק" התנגדויות.

בסדנאות מספר המשתתפים קטן כדי לאפשר התייחסות לכל אחד מהמשתתפים, לתת מענה לשאלות שעולות ולייצר אווירה תומכת המאפשרת פתיחות וביטחון לכל אחד מהנוכחים.

בסופו של כל מפגש, יינתנו משימות לעידוד תרגול בבית. 

מה נלמד בסדנה:

  • דיאלוג – העמקה - בסדנה הקודמת התחלנו להתעסק בשאלה מהו דיאלוג מקרב, כיצד נעים בין הכלים השונים- האמפתיה, הביטוי העצמי, ההקשבה האמפתית ומה תורם הדיאלוג ליחסים שלנו כהורים עם המתבגרים שלנו. נעמיק עוד בנושא הדיאלוג ונתרגל דיאלוגים מורכבים בזמני קונפליקט כמו ויכוחים סביב לימודים, גבולות, אחריות וכו'.

  • הקשבה אמפתית ואמפתיה עמוקה - אמפתיה לתצפית, רגש, צורך ובקשה. מהי הקשבה אמפתית ואמפתיה לצרכים העמוקים שלנו ושל המתבגרים? איך מגיעים אל הצרכים העמוקים שלנו וכיצד ניתן אמפתיה למתבגרים בהתאם למה שעולה בשיחה מקרבת? כיצד האמפתיה תשמע טבעית כדי שהמתבגרים יוכלו לקבל ולהכיל אותה? נעמיק עוד בכלים האלו ונרכוש כלים חדשים להמשך הדרך המקרבת. כך נוכל להחזיק שיחה מקרבת עם המתבגרים ולהמשיך להקשיב באוזני ג'ירף, למרות ההתנגדויות שעולות תוך כדי שיחה.

  • הצבת גבול עם חיבור - מהו גבול בעיני? האם הגבול שלי הוא גמיש? כיצד אני אוכף את עניין הגבולות? באילו כלים אני משתמש? האם אפשר להעמיד גבולות למתבגרים? כמה הם באמת זקוקים לגבולות? מה הגבולות עושים לקשר שלנו איתם? באיזה שלב אני צריך לשחרר את הגבולות בתור הורה? מה הגבולות נותנים לי ביחסי עם המתבגר? נדבר על כל אלו ועל הדרך בה נוכל להציב את הגבול ועדיין לשמור על חיבור וקירבה.

  • תיווך בתוך קונפליקט - מריבות, ויכוחים, קונפליקטים הם חלק בלתי נפרד מחיינו, במיוחד בתקופה המאתגרת של תקופת ההתבגרות. האם לתת למתבגרים להסתדר לבד? או לשלוח אותם לריב במקום אחר? איך אפשר לנצל את הריב כהזדמנות ללמידה של כולנו, הורים ומתבגרים כאחד, לחיזוק הקשרים המשפחתיים וליצור יותר קירבה?

"תקשורת מהלב" סדנת העמקה - מתי?

סדנאות ב- ZOOM מתקיימות כל השנה. כל הפרטים וההרשמה - לחצו כאן

סדנאות באזור הצפון ובתל אביב בהזמנה מראש לקבוצות סגורות, צרו קשר לפרטים נוספים.

Asset 11.png

דקלה

השתתפה בסדנת טבעון

זה מאיר את העיניים, גורם לראות דברים אחרת, פותח פתח לתת לעצמך מקום לרגשות ולצרכים שלך ולהתחבר יותר טוב גם למי שאתה וזה מאפשר את היכולת שלך להתחבר לאחרים

Asset 9.png

עפר גן אור | איש חינוך

השתתף בסדנת יחד

הקורס נתן לי בהירות לכל מה שעובר בפנים, רגשות, צרכים, ביטוי עצמי 

מאיה וינטר.jpg

מאיה וינטר

השתתפה בסדנת העמקה

שרון פתחה לי צוהר אל משהו לא צפוי.
קודם כל ההתקרבות לעצמי (ולא רק עם אחרים)
וכן סל הכלים הגדול שקיבלתי על מנת להתמודד עם כל הדברים והקונפליקטים שקורים לנו באופן טבעי בחיים.
אני מרגישה הרבה יותר רגועה ושקטה מאז שהתחלתי
ומברכת על הזכות שהיתה לי להשתתף בשני הקורסים הנהדרים שלה.
מומלץ מומלץ.